Mam na imię Ania i od 2013 roku zajmuję się fotografią kulinarną. Uczyłam się  w Krakowskich Szkołach Artystycznych, jednakże moja droga do wyboru tej wąskiej dyscypliny prowadzi od zajmowania się jedzeniem i jego zdrowotnym potencjałem, ponieważ moim pierwszym wyuczonym i praktykowanym wcześniej zawodem była dietetyka. Od ponad 10 lat jedzenie jest dla mnie obiektem estetycznym i zamiast analizować składy posiłków, skupiam się na kolorach, teksturze i smakowitości potraw i przyznaję, że jest to dla mnie znacznie przyjemniejsze i gratyfikujące zajęcie.
Sesje, które prezentuję w swoim portfolio to dosyć esencjonalna próbka moich prac. Można w nim zobaczyć zdjęcia dla producentów żywności, wydawnictw książkowych, restauracji, kawiarni czy czasopism. Prócz robienia zdjęć podczas sesji zajmuję się także aranżacją scen, doborem rekwizytów i teł. Same dania natomiast są przygotowywane przez foodstylistę lub (w przypadku restauracji) przez kucharza. Mam duże doświadczenie w pracy zespołowej, współpracuję z agencjami reklamowymi, domami mediowymi, wydawnictwami.
Od samego początku swojej drogi marzyłam o przestronnym studio z wygodną kuchnią. Szczęśliwym zrządzeniem losu w 2020 roku udało mi się znaleźć wspaniałe miejsce na ten cel i to na mojej ulicy :-) Mogę zapewnić że nigdy nie spóźniam się do pracy, bo idę do niej jakieś 40 sekund! Klienci również lubią tu być i wielokrotnie słyszałam, że panuje u nas świetny vibe!
Przyrządzaniem potraw zajmują się foodstyliści: Gniewosz lub Przemek. Chłopcy z dosyć gastronomiczną przeszłością i bardzo urozmaiconą teraźniejszością.
Gniewosz, szefował w wielu restauracjach, gotował na jachtach w dalekich krainach by ostatecznie chwycić za kamerę, a jedzenia dotykać tylko kiedy chodzi o to, by ładnie wyglądało. Przemek niegdyś prowadził kultową krakowską knajpkę: MIEJSCE, Obecnie zajmuje go piękny design- prowadzi vintage sklep z meblami i dodatkami do domu oraz jest włoskim rentierem :-) Mogę z dumą powiedzieć, że razem tworzymy team o bardzo wysokich kompetencjach w zakresie estetyki kadru.
Zapraszamy!


Gniewosz
Gniewosz
Przemek
Przemek